مجموعه وین ورد فعالیت‌های بازرگانی خود را از سال ۲۰۰۵ آغاز کرده است. با بررسی راهکارهای تامین کالا از نقاط مختلف جهان، بدلیل شرایط ویژه و اهمیت کشور چین در تامین جهانی کالا، نخستین دفتر وین ورد در این کشور بنا شد تا با استخدام و آموزش نیروهای محلی و حضور مستقیم در منطقه، توانمندی تامین‌کنندگان و کیفیت محصولات به صورت کامل تحت نظر و کنترل باشد.

با افزایش تعداد مشتریان، کثرت تقاضاهای مطرح شده از صنایع گوناگون و به منظور تسهیل در ارتباط وین ورد با مشتریان، در سال ۲۰۱۲ دفتر ایران آغاز به کار کرد. هم چنین با گسترش حجم مبادلات با کشور تایوان و بدلیل شناخته شدن این کشور به تولید محصولاتی با کیفیت و تکنولوژی بالا، وین‌ورد در این کشور نیز اقدام به ثبت دفتر نمود.

شرکت بازرگانی وین ورد با انجام بیش از ۲۸۰۰ پروژه و همکاری با ۱۲۰ مشتری از صنایع مختلف، واردات کالا و مواد اولیه را از صفر تا صد ثبت سفارش، اخذ مجوز واردات، مدیریت خرید، حواله ارزی و انتقال وجه، بازرسی و کنترل کیفیت، بارگیری و حمل، ترخیص به صورت جامع و پیوسته مدیریت کرده است. وین ورد، با درک خلاء وجود شرکتی نظام‌مند و متخصص در زمینه بازرگانی، سعی دارد بر اساس کسب و کار تعریف شده خود و ارائه خدمات تجاری جهت تسهیل فرآیند خرید خارجی، در تمام مراحل تامین کالا در کنار مشتریان خود باشد.

در سال‌های گذشته علاوه بر تجارت و واردات از کشورهای شرق آسیا بخصوص واردات از چین، تایوان و کره جنوبی وین ورد تجربه واردات از آمریکا و کشورهای اروپایی را نیز در کارنامه خود دارد و راهکارها و مسیرهای واردات از این کشورها را بخصوص در دوران تحریم مورد بررسی قرار داده است.بازرگانی بین المللی وین ورد بر پایه سه اصل اساسی صداقت، بهره گیری از دانش مهندسی و به‌کارگیری دانش مدیریت بنا شده و با بهره گیری از نیروهایی جوان و متخصص، با رویکردی فنی و سیستماتیک و با نگاه به شرکت‌های پیشرو جهان در این حوزه، خدمات بازرگانی خود را روش‌مند کرده است تا کیفیتی متمایز از خدمات خرید خارجی را برای مشتریان خود فراهم کند و تجربه خریدی خوب را برای ایشان رقم بزند.